Asambletë e vëllezërve në Shqipëri

 

 • Shkodėr
 • Lezhė
 • Rreshen
 • Laē
 • Tirana
 • Babrru
 • Durrës
 • Ndroq
 • Fllakė
 • Kavaja
 • Peqin
 • Elbasan
 • Vlora
 • Pogradec
 • Belsh
 • Librazhd
 • Korēa
 • Fier
 • Gjirokastra

Kisha e Krishtere Ungjillore e Vellezerve, Rr. Vaso Pasha, Pall. 13/1, Tirana, Albania, Tel. 0035 5692055313
Radio:http://www.alfaeomegaradio.com
e-mail: lroko@lincoln.org.al


Bibla nė Shqip Mund tė studioni Biblėn nė Shqip nė kompjuterin tuaj, duke shėnuar ēfarėdo pjese dhe duke kėrkuar ēdo lloj fraze. Ėshtė e nevojshme tė keni tė paktėn Windows 95 dhe mbrapa. Pėr tė instaluar programin, ėshtė e nevojshme tė shkarikosh dy fail (file), Programma + versione Nuova Riveduta dhe Bibla. Kur tė jenė shkarikuar, nis pėrpara bib.exe dhe pastaj alb.exe, qė do tė instalojnė programin dhe Biblėn nė kompjuter. Pastaj programi mund tė ndiqet duke pėrdorur zėrin "Bibla" tė menus. Nis/Start tė Windows. Kur programi tė jetė instaluar, ėshtė e mundur tė shkarikosh dhe tė instalosh versione tė tjera tė Biblės, komentar dhe ndihmesa tė tjera pėr studimin e Biblės nga http://www.laparola.net/programma/scaricw.php -